uka-sigorta

KASKO SİGORTASI

Kasko Sigortası Nedir ? 

     
Kasko aracınızı güvenceye alan bir sigorta türüdür. Aracınız herhangi bir kaza yaptığında, çalındığında, çalınmaya teşebbüs edilmesi veya yanması gibi herhangi bir zarar görmesi durumunda hasarın karşılanmasını garanti altına alır. Araçlar maliyeti yüksek ve pek çok kazayla ve hasarla karşılaşma olasılığı yüksek olan mallar olduğu için kasko sigortası önemli bir gereklilik haline gelmiştir. Kasko sigortası yapılırken bazı teminatlar sigorta şirketi tarafından kesin olarak karşılanır. Ancak araç sahibinin isteğine göre bu ana teminatlara ek olarak başka teminatlar da eklenebilir.

Kapsamı; Kasko isteğe bağlı bir sigorta türüdür. Aracın yanması, çalınması vb. standart teminatlar dışında sigortalının talebi doğrultusunda ek teminatlar ile sigorta kapsamı genişletilebilir. İhtiyacınız olan teminatlara göre kasko poliçenizi belirleyebilir, kapsamını siz seçebilirsiniz. Poliçede yurt dışı teminatı eklenmediği sürece kasko sadece Türkiye sınırları içinde geçerli olur.
Kasko Sigortası Yaptırırken; Aracınız hakkında verdiğiniz bilgiler tamamen doğru olmalıdır ve hasar anında karşılaşabileceğiniz temel problemleri göz önünde bulundurmanız gereklidir.Kasko poliçesinin teminatları ve içeriği kesinlikle incelenmelidir.

TEKLİF AL